Oslava bola rozdelená do dvoch častí. Prvá časť – Deň otvorených dverí sa konala v priestoroch PD Čečejovce. Ako minulý rok, aj tento rok boli účastníkmi DOD predovšetkým rodiny našich zamestnancov s deťmi. Teší nás, že čas si našiel aj nový starosta, pán Lukáš Macák s rodinou. Celkovo sa zúčastnilo 120 ľudí, z toho 70 detí.

Hostia sa najdlhšie zdržali pri malých teliatkach, ale spoločne si prešli aj upravené priestory celého družstva, výbehy dobytka aj vystavenú poľnohospodársku techniku. V priestoroch zrekonštruovanej dielne bolo pripravené pohostenie pre dospelých aj deti, tradičná „Lacipecsenye“ (lokálny variant rozšírenejšej „cigánskej pečienky“), pečená domáca klobása, k tomu pikantné papriky plnené kapustou. Deti si pochutili na zmrzline ktorú servírovali naše zamestnankyne, popri tom sa zabávali vymaľovávaním maľovaniek, potešili ich balóny a drobné darčeky.

Druhá časť – Deň obce sa konala v areáli v strede obce a zúčastnilo sa na nej vyše 800 hostí. Pozvanie predsedu družstva, Ing. Júliusa Ďurča, prijal nielen starosta Čečejoviec, ale aj starostovia susedných dedín.

Atrakciou a hlavnou pochúťkou, ako tradične, bol opekaný býk na pahrebe, pochvalu však dostal aj hovädzí kotlíkový guláš. K tomu sa podávalo pivo a nealko nápoje. Pre deti bol pripravený nafukovací hrad, balóny rôznych tvarov a mnoho sladkostí.

Celý čas hrali slovenské a maďarské hity, vrcholom večera bolo vystúpenie zabávača a speváka Laci betyára (čítaj Laci beťár).